O nas …

Na samym początku był pomysł i właśnie 9 marca 2003 roku wpadło na ten pomysł wpadło kilku modelarzy i następnego dnia w knajpie o nazwie “Lokanta” na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zapoczątkowali spotkania stołecznej sekcji Konradusa. Jak udało mi się dotrzeć do samego początku to było to jedyne spotkanie w tym miejscu. Następne spotkanie już odbyło się w modelarni LOKu przy ulicy Chocimskiej 14. 1.12.2004.
Z wykopalisk na Konradusie gdzieś koło drugiego lub trzeciego spotkania została użyta nazwa QWKAK, która oznacza Qasi Warszawski Klub Anonimowego Kartoholika.

Dzięki uprzejmości władz Domu Kultury na Działdowskiej spędziliśmy 10 lat. Dom kultury był nastawiony przeważnie na seniorów i nasze potrzeby były właściwie pomijane. Do tego z roku na rok malejącą frekwencja modelarzy. Można zobaczyć jak to wyglądały statystyki w naszym archiwum. W związku z tym w listopadzie 2018 roku pożegnaliśmy się z tym miejscem.


Zdjęcie QWKAK tuż po przeprowadzce na Działdowską (maj 2008)

Jak to zwykle bywa nie nic nie może być  próżni albo niektórzy są w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Ale ja myślę że Pan Prezes miał szczęście bo na jego drodze los (albo fart) postawił na jego drosze Michała Masłowskiego, modelarza plastikowego, jednego z organizatorów warszawskiej BABARYBY. Okazało się że Michał tworzy na Ursynowie nową siedzibę otwartą dla WSZYSTKICH modelarzy.

Od listopada 2018 roku modelarnia w Domu Kultury na Ursynowie otwiera swoje podwoje w każdą TRZECIĄ sobotę m-ca. W godzinach 18-21.

Zdjęcie z 17 listopada 2018 roku

Zdjęcia miejsca gdzie się teraz spotykamy.

Nasza nowa siedziba

Nasza nowa siedziba

Co mamy do dyspozycji:
– duże dobrze oświetlone sale
– aerograf do malowania
– zestawy farb akrylowych
Więcej można zobaczyć na zdjęciach poniżej.